ویروس کرونا محیط را آماده دید و تا آنجا که توانست تازید. سخت نگیرید. یادمان باشد آدم های موفق از اتفاقات محیط اطرافشان برای پیشبرد منافعشان بهره می گیرند. تصور کنید به جای این ویروس منحوس (کرونا)، خبر تخصص و خبرگی شما در کسب و کارتان منتشر شود. معرکه است!! بدون اینکه هزینه میلیونی بابت بیلبورد تبلیغاتی پرداخت کنیدکلی مشتری به سراغ شما می آیند.یک خبر خوش!! شما بازاریابی ویروسی را یاد گرفتید. به همین سادگی! چیزی که برای یاد گرفتنش لازم بود در سایت های دیگر با کلی کلمات قلمبه و دور از ذهن دست و پنجه نرم کنید.

بازاریابی ویروسی نوعی از بازاریابی است که در آن هدف وادار نمودن مخاطب به انتشار پیام شما به اطرافیانش می باشد. مطمئنم اولین سوالی که در ذهنتان نقش می بندد این است که خب چطور؟ در جواب سوالتان باید بگویم از خلاقیتتان سوال کنید!

مهمترین اصل اساسی در پیاده سازی بازاریابی ویروسی، تولید محتوای ارزشمند است. اما اینکه محتوای ارزشمند چه ویژگی هایی دارد کاملا مشخص است که بسته به حوزه فعالیت شما و مخاطبانتان متفاوت است.

پس اگر قصد دارید محتوای ارزشمندی تولید کنید ابتدا خوب تمرکز کنید و ببینید دقیقا مخاطبان شما چه کسانی از جامعه هستند؟ آنها از محتوای شما چه می خواهند؟ ملاکشان در انتخاب یک محتوای خوب چیست؟  بعد از آن دست به کار شوید. البته بد نیست یک سری هم به قفسه کتاب های روانشناسی در کتاب فروشی ها بزنید.

فراموش نکنید که قرار است محتوا آنقدر جذاب باشد که مخاطب را وادار به انتشار کند. اصلا ذهنتان را محدود نکنید. محتوای جذاب فقط یک نوشته طنزآمیز نیست. عکس، ویدئو، صدا، بازی یا هر چیز دیگری که برای مخاطب هدف شما جذاب باشد، می­نواند به درد شما بخورد. می توانید برای این منظور دست بگذارید روی انگیزه های مشترک انسان ها. مثلا اگر هدف شما فروش محصولات بهداشتی مرتبط با سلامت پوست است کاملا دقت داشته باشید، که انسان های زیادی به دنبال روش های اصولی مراقبت از پوست می گردند و مرتبا درستی و نادرستی روش های مختلف را با افراد شبیه خود چک می کنند.

اگر محتوای جذابتان آماده هست با هم سری بزنیم به استادمان در بازاریابی مدرن یعنی ویروس کرونا. کرونا بعد از اینکه کاملا از قدرتش مطمئن شد سراغ آدم هایی را گرفت که از یک طرف علاقه ای به رعایت اصول بهداشتی نداشتند و از طرف دیگر با افراد زیادی سر و کار داشتند. خب شما هم همینکار را بکنید. جایی را پیدا کنید که افرادی وجود داشته باشند که از محتوای شما استقبال کنند. مراقب باشید آدم های منزوی به درد ما نمی خورند. ما به دنبال افرادی هستیم که ارتباطات زیادی دارند. فراموش که نکردید! قرار است این افراد محتوای ما را منتشر کنند.

به عبارت ساده خبر، خبرچی ها و محیط سه جزء اصلی در بازاریابی ویروسی هستند. از اهمیت خبر و خبرچی ها که بگذریم به نظر می رسد بهترین محیط برای انتقال اخبار ما اینترنت و فضای مجازی است.

تلاش کردم مبانی اصلی بازاریابی ویروسی را با الهام از سناریوی انتشار ویروس کرونا با زبانی ساده برای شما ارائه کنم. بی تردید ویروس کرونا با تمام تبحرش تا مدتی دیگر از بین خواهد رفت. به نظر شما کجای کارش در بازاریابی اشتباه بود؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست